جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دانشگاه لقمان حکیم 2024-2025 | Lokman Hekim Ankara (LHÜ)

اشتراک گذاری در تلگرام
اشتراک گذاری در واتساپ
اشتراک گذاری در توییتر

فهرست مطالب

دانشگاه لقمان حکیم Lokman Hekim Ankara (LHÜ) یکی از دانشگاه های جدید و پویای کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال 2018 تاسیس شده و در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه قرار دارد. دانشگاه LHÜ با توجه به روند تحولات جدید در آموزش و پژوهش در حوزه های پزشکی و بهداشتی، در پی توسعه آموزش عالی و تحقیقاتی در این زمینه ها است.

 • شهر:آنکارا
 • نوع دانشگاه:خصوصی
 • تعداد دانشکده ها:۵
 • زبان:ترکی،انگلیسی
 • سال تاسیس:۲۰۱۷
 • رتبه در ترکیه:۱۷۳

با توجه به تمرکز اصلی دانشگاه LHÜ در حوزه های پزشکی و بهداشتی، دانشگاه دارای دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، بهداشت عمومی و مهندسی پزشکی است. بیش از هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و طیف گسترده ای از دوره های آموزشی و فوق دوره های تخصصی را پوشش می دهند.

در دانشکده پزشکی دانشجویان در حوزه های مختلف پزشکی از جمله پزشکی عمومی، جراحی، چشم پزشکی، اطفال، زنان و مامایی و … آموزش می بینند. در دانشکده دندانپزشکی نیز آموزش های مرتبط با زمینه های مختلف دندانپزشکی، از جمله پروتزهای دندانی، ایمپلنت ها، ارتودنسی و… ارائه می شود. همچنین، در دانشکده پرستاری، دانشجویان در حوزه های مختلف پرستاری از جمله پرستاری عمومی، پرستاری اورژانس، پرستاری بیمارستانی و … آموزش می بینند.

علاوه بر دوره های آموزشی در رشته های مختلف، دانشگاه LHÜ همچنین دوره های فوق دوره تخصصی را نیز ارائه می دهد.

این دوره های تخصصی شامل برنامه های دکترای پزشکی، دکترای دندانپزشکی، دکترای پرستاری، دکترای بهداشت عمومی و دکترای مهندسی پزشکی می باشند. علاوه بر این، دوره های آموزشی کوتاه مدت نیز در قالب سمینارها و دوره های آموزشی در حوزه های مختلف ارائه می شود.

دانشگاه LHÜ به دانشجویان خود فرصت های فراوانی را برای شرکت در پروژه های تحقیقاتی و کارآفرینی ارائه می دهد. این دانشگاه در راستای توسعه همکاری با صنعت و نهادهای مرتبط با زمینه های پزشکی و بهداشتی، از طریق ایجاد مراکز تحقیقاتی و همکاری با شرکت های مختلف، تلاش می کند تا ایده های نوآورانه را در زمینه های پزشکی و بهداشتی پیاده سازی کند.

با توجه به تلاش های دانشگاه LHÜ در حوزه تحقیقات و نوآوری، این دانشگاه توانسته است از همکاری با شرکت های مختلف بین المللی، نهادهای دولتی و مراکز تحقیقاتی داخلی و خارجی بهره مند شود. این همکاری ها به دانشجویان دانشگاه LHÜ فرصت های بیشتری را برای شرکت در پروژه های تحقیقاتی و کارآفرینی می دهد و باعث ارتقای تجربه های آموزشی آنها می شود.

در نهایت، دانشگاه LHÜ به عنوان یکی از دانشگاه های جدید و پویای کشور ترکیه، تلاش می کند تا با ارائه برنامه های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه های پزشکی و بهداشت عمومی، به ارتقای سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی جامعه بپردازد.

دانشگاه LHÜ به دانشجویان خود فرصت های فراوانی را برای شرکت در برنامه های آموزشی و تحقیقاتی ارائه می دهد. این دانشگاه به دانشجویان خود امکانات پیشرفته آموزشی و تحقیقاتی، ایجاد اتاق های کار و تحقیقات، ارائه پروژه های تحقیقاتی و فرصت های کارآفرینی، بورس های تحصیلی و دسترسی به شبکه های بین المللی را فراهم می کند. همچنین، دانشگاه LHÜ به دانشجویان خود فرصت های کارآموزی در مراکز بیمارستانی و بهداشتی را نیز ارائه می دهد تا آنها بتوانند تجربیات کاری خود را تقویت کنند.

از دیگر خدماتی که دانشگاه LHÜ برای دانشجویان خود فراهم می کند، می توان به امکانات رفاهی ورزشی و فرهنگی اشاره کرد. این دانشگاه به دانشجویان خود فرصت هایی را برای شرکت در فعالیت های ورزشی و فرهنگی مانند تورنمنت های ورزشی، کنسرت ها و اجراهای تئاتری، ارائه می دهد. همچنین، دانشگاه LHÜ به دانشجویان خود امکانات اقامتی، خدمات رستوران و کافی شاپ، کتابخانه و خدمات بهداشتی نیز فراهم می کند.

در کل، دانشگاه LHÜ به عنوان یکی از دانشگاه های برتر و جدید ترکیه، با تمرکز بر برنامه های آموزشی و تحقیقاتی در حوزه های پزشکی و بهداشت عمومی، توانسته است جایگاه خود را در بین دانشگاه های برتر جهان به دست آورد. با ارائه امکانات پیشرفته آموزشی و تحقیقات فرصت های کارآموزی، بورس های تحصیلی و ارائه پروژه های تحقیقاتی به دانشجویان خود فرصت هایی را برای توسعه دانش و تجربیات خود ارائه می دهد. همچنین، با امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی، دانشجویان می توانند در کنار تحصیل، از فعالیت های دیگری نیز لذت ببرند و شبکه های ارتباطی و اجتماعی خود را گسترش دهند

دانشگاه LHÜ همچنین دارای روابط بین المللی قوی است و به دانشجویان خود فرصت هایی را برای شرکت در برنامه های تبادل دانشجویی و تحصیل در دانشگاه های برتر جهان مانند برنامه Erasmus+ و تبادل دانشجویی با دانشگاه های بین المللی را فراهم می کند.

دانشکده‌های دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

در حال حاضر ۱۱۵۲ دانشجو در ۵ دانشکده زیر مشغول به تحصیل هستند.

بیشتر بخوانید: دکترای روانشناسی در ترکیه

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندان‌پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده علوم ورزشی

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا فرصت‌های بسیار زیادی را برای دانشجویان فراهم کرده است که دانشجویان می‌توانند از آن در جهت تقویت و کسب مهارت در حوزه سلامت استفاده کنند. این دانشگاه برای تمام دانشجویان بین‌المللی واجد صلاحیت در تمامی دوره‌ها بورس تحصیلی در کمترین حالت ۲۵ درصد در نظر گرفته است. برای مثال این دانشگاه این فرصت را در اختیار ۱۰ دانشجو می‌گذارد که در رشته پزشکی به طور رایگان تحصیل کنند. همچنین ۶ نفر این فرصت را خواهند داشت که با بورس ۵۰ درصدی در این رشته تحصیل خود را آغاز کنند. البته در رشته دندان‌پزشکی تنها بورس ۲۵ و ۵۰ درصدی برای ۶ نفر (در مجموع ۱۲ نفر) در نظر گرفته شده است.

نقطه قوت این دانشگاه ارائه رشته‌های پرطرف‌دار گروه پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) و بهداشت است که باکیفیت بالایی در آن ارائه می‌شوند. همچنین برای ایجاد فرصت‌‌های تحصیلی و کارآموزی بین‌المللی برای دانشجویان خود، مشارکت فعالی در برنامه‌های اراسموس پلاس و فارابی دارد. دانشگاه لقمان در سال تحصیلی ۱۹-۲۰۱۸ فعالیت علمی خود را آغاز کرد. این دانشگاه با ۲۳۷۷ دانشجو در ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی در ۵ دانشکده شامل دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، علوم بهداشتی و دانشکده علوم ورزشی و یک مدرسه عالی فنی حرفه ای خدمات بهداشت حرفه‌ای با ۱۰ مدرک کاردانی و همچنین یک موسسه تحصیلات تکمیلی در زمینه علوم بهداشتی به تحصیل و آموزش ادامه می‌دهد.

رشته های دانشگاه لقمان حکیم

دانشگاه حکیم در ۱۰ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۸ رشته در مقطع دکترا (Ph.D.) از سراسر کشورهای دنیا، پذیرای دانشجویان است. همچنین دانشگاه مدیپل آنکارا که یکی از دانشگاه های مطرح ترکیه است دارای تمام رشته های تاپ و پرطرف‌دار با امکانات آموزشی و علمی در سطح بالاست. می‌توانید اطلاعات کامل و دقیق این دانشگاه را در این صفحه مشاهده کنید. در ادامه متن، نام ۱۰ رشته مهم و پرطرف‌دار دانشگاه لقمان حکیم قرار داده شده است.

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • فیزیوتراپی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • پرستاری
 • مامایی
 • شنوایی‌سنجی
 • گفتاردرمانی

امکانات رفاهی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا امکاناتی نظیر سالن‌های غذاخوری، سالن‌ اجتماعات، امکانات ورزشی و بهداشتی مناسبی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. همچنین این دانشگاه دارای کتابخانه‌ای مجهز با منابع، کتاب، مقالات و پایان‌نامه‌های موردنیاز دانشجویان است که امکان دسترسی به آن‌ها برای تمام دانشجویان فراهم شده. در ادامه متن لیست دیگر امکانات این دانشگاه را مشاهده می‌کنید:

 • سالن ورزش
 • استخر
 • مرکز پزشکی
 • خوابگاه
 • کافه تریا
 • امنیت
 • مرکز کپی
 • استودیو رادیو
 • پارک

خوابگاه دانشگاه لقمان حکیم

این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در خود دانشگاه خوابگاهی در نظر نگرفته است. اما خبر خوب این که دانشگاه برای رفاه دانشجویان خود با خوابگاه‌های خصوصی (دخترانه و پسرانه) قرارداد بسته است. همچنین، دانشجویان در صورت تمایل و اینکه هزینه خوابگاه مقرن به صرفه باشد میتوانند در زمان پذیرش به خوابگاه‌های دولتی نیز مراجعه کنند و برای دریافت اقامت در این خوابگاه‌ها ثبت‌نام لازم را انجام دهند.

موقعیت مکانی دانشگاه

ساختمان دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در ۸ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. این فاصله کم این دانشگاه را به یکی از نزدیک‌ترین دانشگاه‌های شهری آنکارا تبدیل کرده است. این دانشگاه تا نزدیک‌ترین بزرگراه تنها ۱۲ کیلومتر فاصله دارد. فاصله این دانشگاه با ایستگاه قطار سریع‌السیر (YHT) 8.5 کیلومتر است. شما به راحتی می‌توانید به دیدار خانواده یا دوستان خود بروید زیرا این دانشگاه با فرودگاه ۳۴ کیلومتر فاصله دارد.

نباید نگران هزینه رفت و آمد خود باشید. برای رسیدن به اولین ایستگاه اتوبوس تنها کافی است که از دانشگاه ۴ کیلومتر را طی کنید تا بتوانید به راحتی از این امکان بهره ببرید. از آن گذشته در چند قدمی دانشگاه ایستگاه مترو Çayyolu قرار گرفته است که کار را برای شما به مراتب راحت کرده است.

شرایط پذیرش دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

متقاضیان برای دریافت پذیرش دانشگاه خصوصی لقمان حکیم باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان با معدل بالای ۱۵ باشند. بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه با وجود برخورداری از استانداردهای آموزشی بالا و دارا بودن امکانات فوق‌العاده‌ باز هم شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی را دارند.

از این‌ رو عزیزانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند می‌توانند لیست کامل دانشگاه‌های خصوصی ترکیه را در صفحه دانشگاه های خصوصی ترکیه مطالعه کنند. از طرفی متقاضیان دانشگاه لقمان حکیم می‌توانند از طریق ارائه نتایج آزمون‌های بین‌المللی برای پذیرش این دانشگاه اقدام نمایند. از طرفی باید بدانید که متقاضیان باید دارای مدرک زبان ترکی برای برنامه‌های به زبان ترکی و انگلیسی برای دوره‌های پزشکی و داروسازی که به انگلیسی برگزار می‌شود باشند که شرایط آزمون زبان ترکی و انگلیسی وهمچنین حداقل نمره حدنصاب که باید در این آزمون‌ها کسب کنند در لیست زیر قرار گرفته است:

 • داوطلبانی که حق ثبت‌نام دارند باید سطح مهارت ترکی خود را تأیید کنند.
 • کسانی که نتوانند سطح مهارت خود را در زبان ترکی ثابت کنند، نمی‌توانند آموزش را شروع کنند.
 • گواهینامه‌های قابل‌قبول مهارت ترکی مراکز تحقیقاتی و کاربردی زبان ترکی دانشگاه‌ها یا مؤسسات یونس امره.
 • با سطح C1 دانشجو می‌تواند در دانشگاه شروع به تحصیل کند.
 • سطح B2-B1 ترکی کافی نیست، اما قابل ارتقا است. به این صورت که دانشجویان می‌توانند در دوره کارشناسی ثبت‌نام کنند اما به این شرط که دوره ترکی را بگذرانند سپس می‌تواند شروع به تحصیل کنند. بااین‌حال، دانشجویان باید آن را مستند کنند.
 • حداكثر تا شروع سال سوم تحصيلي سطح تركي خود را به سطح C1 برسانند. در پایان این دوره کسانی که سطح ترکی آنها هنوز B2-B1 است نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند و تا زمانی که سطح زبان خود را به سطح C1 برسانند، ثبت‌نام آنها در این مدت متوقف می‌شود.
 • سطح B1 زبان انگلیسی

این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *